Neerutsüst 22.10.04 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere.Palun selgitage,kui on neerutsüst( mõõtmed 13,7*12,7) ja teine neer on (ei oska õigesti väljendada) deformeerunud või nagu kaksikud kokku kasvanud-kuidas edasi...?Vaevused on pikka aega-tihe urineerimine,valu seljas nimmepiirkonnas (eriti tugev öösel-ärkan valu peale),pidev iiveldus.Uroloogi järgekord on kuu aja pikkune,kuid usaldus puudub,sest pidevalt on uriini analüüsi põhjal mind perearst saatnud vastuvõtule,kuid abi on olnud minimaalne,isegi diagnoosi pole pandud.Ootan soovitusi.Tänan.

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
neerutsüst ongi teie haiguse diagnoos. Kui teie tsüsti mõõdud on sentimeetrites, on see väga suur ning põhjustab valu survest ümbritsevatele kudedele. Sellise tsüstiga peab kindlasti tegelema. Alustama peaks tsüsti punktsioonist ultraheli kontrolli all. Peene nõela kaudu imetakse tsüst tühjaks ning viiakse tsüsti õõnde kootavat ainet. Protseduur on ambulatoorne ja kergesti talutav. Kui see tulemust ei anna, tuleb tsüst operatsioonil eemaldada. Praegusel ajal on enamikul juhtudel see võimalik teostada laparoskoopiliselt.
Soovitan teil lasta suunata end teise uroloogi juurde.
Parimat,
Ülo Zirel