Neeruvaagnapõletik 20.04.05 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere. Olen 25 aastane naine. Neli päeva tagasi hakkas mul valutama kõht ja selg,seejärel ägenesid valud seljas. Palavikku polnud, eile aga tõusis palavik 39 kraadini-võtsin paratsetamooli ja palavik kadus. Käisin günekoloogi, uroloogi ja perearsti juures - lõpptulemuseks öeldi, et mul on äge neeruvaagnapõletik. Ultraheli näitas et kõik on korras, uriiniproov oli näidanud põletikku. Mulle kirjutati ciprinoli tablette 10 päeva ja öeldi et pean 10 päeva kodus voodis lamama. Tablette võtan nüüd kolmandat päeva aga valu on ikka seljas. Kas on veel mingi ravi neeruvaagnapõletikule, ja kui kaua peaks sellega kodus olema? Kas ultraheli tõesti ei näita neeruvaagnapõletikku? Või oleks vaja teha mingeid lisauuringuid..?
Ette tänades
Liis.

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere Liis,
neeruvaagna põletiku korral ei taandu vaevused 3 päevaga. Ravi kestabki 10 päeva kuni 2 nädalat. Kui selle ajaga paremaks ei lähe, tuleks teha täiendavad uuringud. Ultraheli on suhteliselt subjektiivne uuring, sõltub paljuski vaatajast ja aparatuuri headusest. See on siiski abistav uuring ja pole vaja üle tähtsustada.
Parimat,
Ülo Zirel