Nüri valu alaseljas 07.02.05 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Juba mõnda aega piinab mind nüri valu alaseljas. Eriti hommikuti peale ärkamist , päeva jooksul valu möödub. Valu on tugevam , kui olen söönud väga soolast toitu ja palju joonud - valu tekib järgmisel hommikul. Neerupõletikku pole kunagi diagnoositud , põiepõletikke küll. Aasta tagasi sündis keisrilõikusega minu teine laps. Esimesed 2 nädalat oli pissimine väga valus, ei saanudki aru , kas see oli tingitud kateetrist või operatsioonist , samas ei käinud pissil tavalisest sagedamini - seega arvatavasti ei olnud põletikuga tegemist. Umbes paar, kolm kuud peale sünnitust oli hommikuti samasugune seljavalu , aga enne kui sain aega arsti juurde minna , valud kadusid. Nüüd on siis seljavalud tagasi ja kirja kirjutama ajendas mind asjaolu , et täna on selg valutanud terve päeva. Niisiis küsimus , kas peaksin arstile kiirustama .( Ise kardan , et on tegemist on mingi kroonilist laadi põletiku või , jumal hoidku, neerupuudulikkusega .) P. S. Olen päris kindel , et tegemist ei ole lapse tassimisest või mistahes muust pingutusest tekkinud seljavaluga.Tunnen arstilkäigu ees suurt hirmu.
Tänan ,kui võtate vaevaks vastata.

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
alustan lõpust. Arsti ees ei peaks hirmu tundma, arst ilmselt saaks teie probleemi lahendada. Teil on täiesti õigus, et tegu on kroonilise haigusega kuna samalaadne seljavalu on kestnud perioodiditi juba aasta. Muide neerupuudulikkus ei põhjusta seljavalu ja seljavalu ei tekita neerupuudulikkust. Need on täiesti erinevad asjad.
Kuna seljavalu tekkis peale keisrilõiget, soovitaks kõigepealt pöörduda naistearsti poole. Siin võib olla põhjuslik seos.
Parimat,
Ülo Zirel