valulik urineerida 28.06.04 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Nimelt on mul kahel viimastel paeval pidev vajadus minna tualetti. Selline tunne on, et pois on hasti tais aga samas ei tule justkui midagi ja siis on natuke valulik urineerida ning uriin on tume ja samas veritseb. Milles voib probleem olla?
Eelmisel aastal podesin neeruvaagnapoletikku ja kunagi on ara opereeritud sapipois ja sapikivid. Kahjuks elan momendil Eestist vaga kaugel ning siis loodangi, et akki oskate anda mingit infot voi nou mida peaksin tegema ning kuhu voi kelle poole poorduma. Olen 27.a. ja ei ole varem synnitanud ning ei tarvita ka mingeid meditsiine.
Ette tanades Ylle

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere Ülle,
jälle palju, palju kordi siin leierdatud teema. Teil on tegemist kas põiepõletiku või sugulisel teel leviva haigusega. Põiepõletik taandub 2/3 juhtudest iseenesest. Tarvitage rohkem vedelikku, jooge hapustavaid mineraalvett, leesikateed, jõhvikamahla. Tehke sooje istevanne kummeliga. Puhake. Kui vaevused 4-6 päeva vältel ei taandu, tuleks pöörduda arsti poole.
Edu soovides,
Ülo Zirel