Probleemid urineermisel 20.04.04 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tervist,

Sarnaseid muresid on siin ju ka arutatud aga küsin ikkagi. Nimelt mure järgmine. Urineerin väga sagedasti ca 15 korda päevas. Öösiti potile mineku vajadust ei ole. Kui ma ei jõua kohe häda esmasel tekkimisel urineerida on urineerimine ka valulik ning järgneb vajadus urineerida iga 20 minuti järel. Samuti on pidamise probleemid. Ise olen 22 aastane meesterahvas. Kas on võimalik selle kirjelduse järgi panna ka mingi ligikaudne diagnoos ning kas raviks on olemas ka apteegist ilma retseptita saadavaid ravimeid. Milllise arsti poole peaks pöörduma?

Vastust ootama jäädes,
Küsija

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
noortel, suguliselt aktiivsetel meestel on urineerimishäirete kõige sagedamaks põhjuseks sugulisel teel levivad infektsioonid. Ise ravida ei soovita. Esiteks ei pruugi see arvamus teie suhtes õige olla ja teiseks vajalikke ravimeid ilma retseptita apteegist ei anta. Te peaks pöörduma ikkagi meestearsti või uroloogi poole esmalt diagnoosi täpsustamiseks ja siis raviks.
Edu soovides,
Ülo Zirel