eesnäärme operatsioon 24.11.03 / Uroloogia

Külastaja küsib:

62 aastsel mehel on tulemas eesnäärme operatsioon (olevat suurenenud
4 korda?).Vereproov pahaloomulist midagi ei tuvastanud.Kuidas toimub
paranemine,mis võib ees oodata?

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
kui eesnäärme pahaloomulist kasvajat ei ole leitud, siis on tegemist eesnäärme healoomulise vohandiga. Tavaliselt opereeritakse kusetoru kaudu elektrinoaga ( rahvas teab seda "laseriga operatsiooni" nime all). Koju saab 2-4 päeval, lõplik paranemine võtab aega 1,5-2 kuud. Sel ajal tuleb hoiduda raskest füüsilisest pingutusest, sugulisest vahekorrast, rattaga sõitmisest, kuumast vannist ja saunalavast.
Üksikasjalisemalt konkreetsel juhul saate küsida opereeriva kirurgi käest.
Lugupidamisega,
Ülo Zirel