eesnäärme ravi 06.02.06 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Olen 63 aastane mees. Kasutan eesnäärme raviks Omnic´ut. Kui pikalt võib seda ravimit kasutada(urineerimistakistus), olen kasutanud 8 kuud. Ilmselt tuleb veel tarvitada.
Andrus

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere Andrus,
Omnic on üks põiekaelas ja eesnäärmes asuvate silelihaseid lõõgastavatest ravimitest. Need ravimid otseselt ei ravi eesnäärme liigvohandit, vaid lõõgastavad eesnääret ning urineerimine paraneb. 1 tableti toime kestab 24 tundi. Kui ravimit enam mitte võtta, siis toime kaob ja vaevused tulevad tagasi. Täpselt samuti, kui jätta võtmata vererõhurohud, läheb rõhk jälle kõrgeks. Eesnäärme lõõgasti tarvitamise alternatiiviks on operatsioon.
Ülo Zirel