Peenis 22.07.03 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Minu peenis on natuke liiga lühike ja tahaks seda kuidagi suuremaks saada.Kas Eestis tehakse peenise pikendamis operatsioone?öelge palju see umbes maksma võib minna?

Ette tänades.

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
Eestis teeb peenise pikendusoperatsioone dr. Toomas Kütt, kes töötab Tallinnas Meremeeste Haiglas. Operatsiooni idee on selles, et lõigatakse läbi side, mis hoiab peenist kinni häbemeluu küljes. See annab küll ca 2 cm pikkust juurde, kuid kaob ära nn. kangimehhanism, s.t. et ka erektsiooni seisundis on peenis rippuvas asendis. Operatsiooni maksumust ei tea.
Parem variant on peenise pikendamine venitusaparaadiga. Selliste aparaatidega tegeleb meestearst dr. Margus Punab. Aparaat tuleb osta ja selle hind on ligikaudu 1000.- USD
Kokkuvõtteks võiks siiski öelda, et peenise pikkus ei ole armuelus see kõige tähtsam komponent ja teisest küljest, ärge vaadake oma erigeerunud peenist ülevalt alla, tekib optiline pete, et on lühike. Vaadake külje pealt peeglist.
Lugupidamisega,
Ülo Zirel