leukotsüüdid uriinis 03.01.08 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere! Olen 51 a. naine. Töötervishoiu arst avastas uriinianalüüsi vaadates, et leukotsüüte uriinis on väga palju,nimelt 500. ja et pean neerusid ravima hakkama. Mind huvitab, kas see tähendab tõsist neerude haigestumist või hoopis põiehaigust. Ka vereanalüüs näitas vähesel määral põletikulist protsessi.Enesetunne on normaalne. Olen paarkümmend aastat tagasi põdenud neeruvaagnapõletikku ja parempoolne neer on alla langenud kuid nüüd , kui kehakaal on tõusnud, enam ammu häda ei ole teinud. Põiepõletikke on esinenud, olen need välja ravinud. Vererõhk on normis, günekoloogi kontrollis käisin viimati sept. 2007 . Alasilmalaud kipuvad sageli paistes olema ja öösiti käin vähemalt 2 korda tualetis. Tänan Teid vastuse eest !

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
selle ühe tavalise uriini analüüsi põhjal nüüd mingit haigust diagnoosida külla ei saa, seda enam kohe ravima hakata. Alustada tuleks proovi võtmise tingimustest ning korrata seda täpselt reeglite järgi ning teha ka uriinikülv. Kui siis ka hulgaliselt leukotsüüte uriinis on, samas uriin on hapu ja külvis baktereid ei kasva, tuleb mõelda urotuberkuloosile.
Kui uriinikülvis leitakse olulisel hulgal baktereid, kuid te ise tunnete ennast tervena, ei peaks ka midagi kohe ette võtma. Antibiootikumravi on vajalik, kui teil tekib palavik ja valu põie või neerude piirkonnas.
Ülo Zirel