kusiti 01.12.06 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere,

Kusiti lõpus, seespool on väike punetus paista ning urineerimis häired. Uriin ei tule kerge vooluga, vaid nagu miski takistaks või oleks ees... kui aga juba tulema hakkab siis eriti mingeid probleeme ei ole. Vahepeal on ka nii, et väga palju ei tule korraga... samuti on ka väike kipitus, kuumab vahepeal. Valus ta nüüd ei ole nii, aga ebamugav veidi küll. Vanust 17, mis võivad olla võimalused? Kas kusiti põletik ning kas on raske ravida?
Ette tänades

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
võib küll olla tegu kusiti põletikuga. Arsti juures tuleks võtta kusitist külvid ja ravi on antibiootikumide või seenevastaste rohtudega vastavalt külvi vastusele.
Ülo Zirel