Mure tervise pärast 13.07.14 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere. Olen mures oma tervise pärast. 5 a tagasi, peale sünnitust, oli PAP korrast ära. Tehti konisatsioon, nüüd korras. Oli mõõdukas düsplaasia. Tekkis ka kilpnäärme alatalitus, refluks, ärritatud soole sündroom avastati, samuti endometrioos.
Elasin üldse sellist väga närvilist elu, kuna suhted mehega olid kohutavad.
Nüüd avastati kaks düsplaasiaga sünnimärki, mis lõigati ära.
Olen mures. Olen 30 ja asjad nii. Kardan nüüd kõiki haiguseid, sest nüüdseks olnud kaks düsplaasiaga seisundit. Kas see võib ka "seespool" avalduda, kas mul on suurem risk? Mida teha, kuidas tugevndada immunsüsteemi, kas lasta arstidel mind põhjalikumalt uurida vms?
Oehh, mure on suur. Aitäh.

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Teie küsimus on ilmselt kogemata postitatud vastamiseks valesse valdkonda. Teie poolt küsitule peaks vastama günekoloog. Saatke oma küsimus palun uuesti kliinik.ee portaali, et vastata saaks õige inimene.
Parimatega,
dr.Ehala

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Toitumine ja ülekaalulisus

Mure tervise ja kaalu hoidmisega

Tere!
Olen 21-aastane neiu. 9 kuud tagasi hakkasin spordiga tegelema ning tervislikult toituma. 9 kuuga võtsin alla 10 kilo. Olen 173 cm pikk, enne kaalusin 68 kilo, nüüd 58. Nüüd tahan säilitada ...

Kristel Ehala-Aleksejev

Vastas dr Kristel Ehala-Aleksejev

Tere.

Üks võimalus on, et muutes oma menüüd jätsite end (teadmatusest) ilma teatud vajaliket toitainetest (mõned vitamiinid, mineraalained, asendamatud rasvhapped, vm). Taolisi juhte olen ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi