toormahlad 27.09.07 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

otsisin kapinurgast mahlapressi välja ja otsustasin toormahlu jooma hakata. kodus on õunu ja porgandit, olen ka apelsini lisanud. küsiksingi, mis mahlu, kui palju ja millal neid oleks kõige õigem juua? ja kas peaks jooma kuuridena või pikema aja jooksul? olen kuulnud, et mahlad aitavad kaasa ka salenemisele. mingeid haigusi ei põe (va kilpnäärme ületalitus,kuigi arvan et see ei sega mahlade joomist), samas on silmanägemine vilets.olen 36a.

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Loomulikult on toormahlad suurepäraseks vitamiinide-mineraalainete allikaks , ergutades ka seedetegevust. Kombineerides ja katsetades erinevate viljadega saab igaüks teha just talle sobivaid segusid. Samas võivad taolised mahlad olla üpris kaloririkkad, sõltuvalt komponentidest, mida kasutate. Klaas värsket mahla on aga päeva alustamiseks kindlasti hea kui ka kõik muu toitumine selle kõrval tasakaalus püsib.
Silmade tervise tagab piisava koguse A, E, C vitamiini ning tsingi ja seleeni olemasolune toiduratsioonis.
Heade soovidega, dr.Ehala