Kontroll 29.11.06 / Terviseuuringud

Külastaja küsib:

Kus ja kuidas saaks alustada enese kontrollimist? Kahtlust pole aga arvan, et poleks paha kui see kontroll saaks tehtud. Lihtsalt, et ennast kontrollida kas kõik korras ega midagi valesti pole ega mingit haigust.
Hiljuti andsin vereanalüüsi ja veri oli korras, kas enamus haigusi ja juhtumeid võib eristada verest? Kui veri korras.. kas siis olen ka ise arvatavasti OK?
Ette tänades

Arst vastas:

Kaja Sepp

dr Kaja Sepp

Perearst

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere!

Enda tervise kontrollimine on igati tervitatav. Selliseid võimalusi terviseuuringuteks pakuvad mitmed tervisekeskused, alates 2007 jaanuarist ka Tallinna Meestekliinik. Uuringuid on pakkuda erineva tasemega nii meestele ja naistele ning nendest tehakse uuritavale põhjalik kokkuvõte. Need ei sisada ainult vereanalüüse.
Vereanalüüs näitab eeskätt organismi põletikulisi protsesse, aneemiat ehk kehvveresust, ka mõnede ainet puudust, ainevahetushäireid maksas ja neerudes jms. Kui Teile tehti tavaline vereanalüüs, siis on see hea näitaja, et on korras. Vereanalüüse on väga palju variante, profülaktiliseks uurimiseks on kasulik enne konsulteerida, millised oleks Teie puhul mõistlik veel teha. Kindlasti ei asenda vereanalüüs südame elektrokardiogrammi -EKG-d, ultraheliuuringuid ja teisi organite seisukorda ja talitlust näitavaid teste.

Lugupidamisega,
Kaja Sepp

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Terviseuuringud

Terviseaudit

Tere! Avastasin, et Tartu Ülikooli Kliinikumis on võimalik läbi teha selline kontroll, nagu Terviseaudit naistele (maksumusega 3500 kr.) Kas selline kontroll annaks mingeid vastuseid ka siis kui vaevusteks ...

Kaja Sepp

Vastas dr Kaja Sepp

Tere!

Arvan küll, et selline uuring annaks mingi pildi Teie isiksusest ja üldtervislikust seisundist. Just selliste vaevuste puhul, nagu olete kirjeldanud, ongi tähtis esmalt välistada kõik ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi