Arstid annavad nõu: kuidas süda terve hoida

Arstid annavad nõu: kuidas süda terve hoida

Südamenädalal jagatakse soovitusi, mida peaks tegema selleks, et süda terve püsiks. Milliseid nippe kasutavad aga südamehaigustega ja –haigetega kokku puutuvad arstid ise?

Südamearst Margus Viigimaa peab kõige olulisemaks spordi tegemist – muidu ei peaks pingele ja töökoormusele vastu. „Teen palju sporti: mängin tennist, talvel suusatan. Toitumise suhtes olen ebaeestlaslik ja eelistan pigem hispaania ning itaalia kööki,“ räägib Viigimaa, kuidas oma südant hoida.

Sisehaiguste arst Maie Puusaag kinnitab, et on ise palju muutunud ning pöörab rohkem tähelepanu toitumisele ning liikumisele: „Kui varem käisin vaid tööle ja koju, siis nüüd käin ka kaks koda nädalas ujumas. Mul on omad normid seatud,“ räägib Pärnu haigla südamekabineti arst dr Puusaag.

Põhja-Eesti Regionaalhaigla kopsuarst Erve Sõõru terve südame valem on mõõdukas sport ja teadlik toitumine. „Nädala sees suusatan või sõidan rulluiskudega vähemalt korra ja tund aega. Igal nädalavahetusel tegelen spordiga kaks tundi. Mõtlen ka sellele, mida ma söön ning joon vett,“ räägib Sõõru. Uneaegsete hingamishäiretega tegelev arst kinnitab, et pühendab aega oma unele ning magab oma unetunnid täis.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada