Kardad diabeeti? Istu vähem

Kardad diabeeti? Istu vähem

Leicesteri ülikoolis läbi viidud uus uuring näitab, et inimestele, kellel on suurenenud risk haigestuda 2. tüüpi diabeeti, soovitatakse vähem istuda ja rohkem ringi liikuda.

Sellest soovitusest saavad nad rohkem kasu kui lihtsalt soovitusest regulaarselt füüsilisi harjutusi teha. Asjatundjad väidavad, et istumisele kulutatud aja lühendamine 90 minuti võrra päevas toob tervisele olulist kasu.

Praegu soovitatakse riskirühma patsientidele mõõdukat kuni energilist füüsilist aktiivsust  vähemalt 150 minuti jooksul nädalas. Kuid ajakirjas Diabetologia ilmunud uus uuring toob välja, et patsientidele tuleb tegelikult soovitada hoopis paigaloleku (aeg, mil liigutakse väga vähe või üldse mitte, nt istumine või lamamine) aja lühendamist.

Teadlased leidsid, et 2. tüüpi diabeedi riskiteguritega patsientide paigaloleku aja pikkus mõjutas sõltumata muudest mõõdetud näitajatest kahjulikult 2 tunni glükoosisisaldust, triatsüülglütserooli ja HDL-kolesterooli. Need tulemused jäid oluliseks ka pärast täiendavat kohandamist mõõdukale või energilisele füüsilisele aktiivsusele ja adipoossusele.

Testi oma diabeediriski siin.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada