Mida toob uus aasta diabeetikutele?

Mida toob uus aasta diabeetikutele?

1. jaanuarist muutus haigekassa meditsiiniseadmete loetelu. Muudatused puudutavad ka diabeetikuid: soodustusega seadmete loetellu on lisandunud näiteks süstelite ühekordsed nõelad ning uued glükomeetri testribad.

Soodustusega seadmete loetellu on lisatud uus rühm: insuliini süstelite ühekordsed nõelad diabeetikutele ja kinnitatakse insuliininõelte hüvitamise tingimused.

Samuti on loetellu lisatud uued glükomeetri testribad ning uued insuliinipumba infusioonivahendid ja glükoosisensorid ning muudetakse infusioonivahendite hüvitamise tingimusi.

Eesti Laste ja Noorte Diabeedi Ühingu juhatuse liikme Piret Loometsa sõnul alustati Haigekassa ja Sotsiaalministeeriumiga läbirääkimisi juba 2010. aastal, eesmärgiga juhtida tähelepanu alarahastatud diabeedi valdkonnale ja diabeetikute ravivõimaluste parandamise vajadusele.

“Kõiki osapooli kaasanud läbirääkimiste käigus tõdeti, et samm-sammult peab Eestis olukord jõudma selleni, et diabeetiku ravikvaliteet ei sõltuks tema rahalisest olukorrast,” sõnas Loomets. Ta lisas, et 2012. aasta alguses kahekordistati hüvitatavate testribade hulka ning sel aastal lisandus süstenõelte soodustus.

“Näiteks lähinaabrite juures, Soomes ja Rootsis, tagavad riik ja kohalik omavalitsus tasuta tarvikuid põhimõttel, et tänane suhteliselt väike investeering korralikku ravisse vähendab tulevikus väga kalleid kulutusi diabeedi tüsistuste ravimisele," sõnas Loomets.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada