Tähistatakse ülemaailmset diabeedipäeva

Tähistatakse ülemaailmset diabeedipäeva

Diabeedipäeval loodetakse veresuhkru mõõtmisega üha enam tähelepanu pöörata diabeedile ning panna inimesi rohkem mõtlema oma tervise üle.

Eestis elab kümneid tuhandeid inimesi, kes ei ole oma diabeedist teadlikud. Maailma diabeedipäeval antakse kõigile inimestele võimalus mõõta Selverites üle Eesti oma veresuhkrut tasuta.

Statistika kohaselt võib selliseid haigeid olla Eestis kuni 70 000. Diabeedihaigeid lapsi on Eestis umbes 700. Tänavu aasta alguses oli vaid 15 protsendil lastest olemas insuliinipumbad. Praeguseks on insuliinipumba saanud erinevate kampaaniate, toetajate, ürituste ja annetajate abil juba 63 last. Maailma Diabeedipäeval ja TÜK Lastekliiniku sünnipäeval teeb ka ravimifirma Sanofi  annetuse TÜK Lastefondile lastele insuliinipumpade muretsemiseks.

Lastefond loodab, et uuest aastast tõuseb patsientide vanusepiir, kes endale haigekassa toel edaspidi pumba võivad saada, neljalt aastalt 18-le.

Maailma diabeedipäeva tähistatakse igal aastal 14. novembril - Frederick G. Bantingi, kelle töö koos Charles Bestiga viis insuliini avastamiseni, sünnipäeval.

Samal teemal: 
Keda ohustab diabeet?
Neli sammu diabeediriski vähendamiseks 
Diabeet - kas mind ohustab 2. tüüpi diabeet?

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada