Klamüüdia ravi 20.02.12 / Suguhaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Naistearst tegi mulle analüüsid ning avastas klamüüdia. Kirjutas mulle ja mu partnerile välja Doxy-M-ratiopharm. Minu partner tarvitab aga ORFIRIL LONG (epilepsia raviks). Kuidas need ravimid omavahel mõjuda võivad? Kas on ohutu alustada klamüüdia ravi?

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Tuginedes ravimiameti andmetele ei ole doksütsükliinil raporteeritud koostoimeid valproehappega (Orfiril). Kuigi mõlemad ravimid on potentsiaalselt hepatotoksilised s.t. võivad avaldada mõju maksale, loetakse alla 3-nädala pikkust ravi doksütsükliiniga siiski ohutuks. Kindlasti ei tohi aga ravi ajal kasutada alkoholi.
Lugupidamisega,
Kristi Abram