Herpese analüüs 20.12.07 / Suguhaigused

Külastaja küsib:

Tere! Herpese analüüsi tulemused on järgmised:
HSV-1 IgG 95 RU/mL(Neg20)
HSV-2 IgG 25 RU/mL(Neg20)
HSV-1+HSV-2 IgM 1.7 (Neg1)

Vaatamata sellele, lugesin Teie lehekülelt, et ikkagi ainult antikehade olemasolu korral ei saa täpselt diagnoosida herpes viiruse. Huuleherpes on lapsepõlvest olnud, kas on võimalik,et et selle taustal ka HSV-2 antikehi on? Kas esitatud tulemuste põhjal võib väita, et olen infitseeritud HSV-2?

Ette tänades!

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Jah, Teil on nii HSV-1 kui HSV-2 antikehad. Nii huuleherpes kui genitaalherpes võivad mõlemad olla põhjustatrud HSV-1 kui HSV-2 poolt.Kuigi HSV-2 antikehade tase on väga madal, on infitseerumine selle viirusega siiski toimunud.