Suguhaiguse kahtlus 24.09.07 / Suguhaigused

Külastaja küsib:

Tere.
Mul on tõsine mure seoses oma tervisega. Nimelt ma kahtlustan, et olen nakatunud suguhaigusesse. Mul on püsisuhe ja mina kui mu partner olime terved ja ei ole üksteist petnud.
Esmalt ilmnesid mu tüdrukul sellised tunnused: rohke valge (sperma) taoline eritis, sügelus ja paistetuse tunne ning nõrk valu.
Mina ei pannud enne seda enda juures midagi tähele, kuid peale vahekorda tekksid mu peenisele punased punnid ( ei ole valusad ja hellad). Kahe päeva mõõdudes tulid punnide otsa valged pead, mida enam ei ole. Mul puudus sügelus.
Hetkel on meie mõlema ensetunne hea ja ei märkagi nagu vahet, kuid punnid on mu peenise peal endiselt.
Millega võib tegu olla? Ma tean, et on vaja arsti juurde minna, aga see on kallis. Mul puudub kindel sissetulek, olen üliõpilane, kes üürib ise korterit. Mul ei oleks lihtsalt raha selle jaoks.
Saaksite ehk aidata mind ja mu partnerit selles probleemis. Pean mainima seda, et me ei ole seksuaalselt kogenud, oleme olnud koos ainult teineteisega.

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Arvestades Teie poolt kirjeldatut võib ühe võimalusena olla tegu kandidoosiga. Kandidoos tekib urogenitaaltrakti ökosüsteemi häirete korral ja kui ühel partneritest on see haigus tekkinud, siis võib toimuda nakkuse levik ka teisele partnerile.Kandidoosi puhul kasutatakse ühe võimalusena Clotrimazoli kreemi, mis on apteegis vabamüügil.Samas pole välistatud ka bakteriaalse vaginoosi või mõne teist liiki tupepõletiku esimenise võimalus.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Suguhaigused

Kas peaks muretsema

Tere,igeme peale on tekkinud nö. Vill (laadne asjandus)mis esimesel päeval valu tegi,kui keelega riivata,järgmistel päevadel pole tunda andnud,tahtsin küsida,kuna pool aasta tagasi juhtus nii et, tehti ...

Kristi Abram

Vastas dr Kristi Abram

Tere!
Pildil olev valge erosioon sarnaneb kõige enam aftiga. Aftide teket seostatakse vahel herpesviirusega, mõnikord on põhjused ebaselged. Aftid tavaliselt paranevad spontaanselt ilma ravita.
Loe edasi

Suguhaiguse kahtlus ?

Olin 4 kuud tagasi kaitsmata oraalvahekorras naisterahvaga kahel korral. Tema ütles, et tal haigusi ei ole, ja suguhaiguste arsti poole ega kontrollis seega ei käinud ning pöördusin perearsti ja teiste ...

Airi Põder

Vastas dr Airi Põder

On täiesti võimalik, et Te põete mõnda sugulisle teel levivat infektsiooni.Kui nakkus toimus tõenäolisle oraalseksi ajal, siis tuleks tingimata teha vastavad uuringud ka suu/kurgu piirkonnast.

Loe edasi

Suguhaiguse kahtlus

Tere!
Tahaksin teada, miks tekivad peale sugulist vahekorda, kindla partneriga sugutile väikesed punased laigud, mis vahel ka kergelt sügelevad, kuid mõne päeva möödumisel kaovad laigud ära ning ...

Airi Põder

Vastas dr Airi Põder

Suure tõenäosusega on tegu kandidoosiga. Kui naisel esineb vaginaalkandidoos, siis võib see vahekorra järgselt kanduda partnerile ja avalduda kas suguelundil esineva nahalööbena või kusetoru põletikuna ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi