Suguhaiguse kahtlus 24.09.07 / Suguhaigused

Külastaja küsib:

Tere.
Mul on tõsine mure seoses oma tervisega. Nimelt ma kahtlustan, et olen nakatunud suguhaigusesse. Mul on püsisuhe ja mina kui mu partner olime terved ja ei ole üksteist petnud.
Esmalt ilmnesid mu tüdrukul sellised tunnused: rohke valge (sperma) taoline eritis, sügelus ja paistetuse tunne ning nõrk valu.
Mina ei pannud enne seda enda juures midagi tähele, kuid peale vahekorda tekksid mu peenisele punased punnid ( ei ole valusad ja hellad). Kahe päeva mõõdudes tulid punnide otsa valged pead, mida enam ei ole. Mul puudus sügelus.
Hetkel on meie mõlema ensetunne hea ja ei märkagi nagu vahet, kuid punnid on mu peenise peal endiselt.
Millega võib tegu olla? Ma tean, et on vaja arsti juurde minna, aga see on kallis. Mul puudub kindel sissetulek, olen üliõpilane, kes üürib ise korterit. Mul ei oleks lihtsalt raha selle jaoks.
Saaksite ehk aidata mind ja mu partnerit selles probleemis. Pean mainima seda, et me ei ole seksuaalselt kogenud, oleme olnud koos ainult teineteisega.

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Arvestades Teie poolt kirjeldatut võib ühe võimalusena olla tegu kandidoosiga. Kandidoos tekib urogenitaaltrakti ökosüsteemi häirete korral ja kui ühel partneritest on see haigus tekkinud, siis võib toimuda nakkuse levik ka teisele partnerile.Kandidoosi puhul kasutatakse ühe võimalusena Clotrimazoli kreemi, mis on apteegis vabamüügil.Samas pole välistatud ka bakteriaalse vaginoosi või mõne teist liiki tupepõletiku esimenise võimalus.