punnikesed 05.03.04 / Suguhaigused

Külastaja küsib:

kuskil 4 kuud tagasi tekkis mul ühele munandile üks punnike, mis näeb välja nagu tavaline akne, kuid ajamöödudes pole ta kuhugi kadunud, ning on isegi tasakesi suurenenud. katsudes meen utab hernest, siuke kõva. nüüd on neid tekkinud mul juba ka reiele ja käsivarrele. tean, et haiguste peiteaeg võib olla pikk, kuid hetkel muid kõrvalnähte pole täheldanud. kas võib olla tegu mõne suguhaigusega (klamüdioos?)

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Tõenäoliselt pole tegu urogenitaalse klamüdioosiga. Selleks et öelda millega tegu võiks olla - kas suguhaiguse või mõne muu haigusega - peaks neid haiguskoldeid nägema.