Papilloomiviirus mehel 03.09.04 / Suguhaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Minu partneril on pap-viirus, kuigi näha midagi pole. Olen selle kohta internetis palju uurinud (nt et mehel pole see yldsegi nii ohtlik kui naisel), aga paljudes kohtades öeldakse :"Papilloomiviirusevastane ravi puudub. " Kas tõesti? Mida sellega siis teha? Äkki on nii, et see jääb ikka verre, aga tugeva tervise puhul ei avaldu?
Tänan!

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Kahjuks pole tõepoolest võimalik sugulisle teel levivaid viirusinfektsioone nö. välja ravida. Küll aga on võimalik HPV viirusinfektsiooni nö. iseeneseslik taandareng mõningatel juhtudel.
Samuti on välja töötamisel vakstiin HPV viiruse patogeensete tüvede 16 ja 18 vastu. Praegu oleks võimalik kliinilise uuringu raames vaktsineerida 10-25 aastaseid naisi nimetatud tüvede suhtes.