herpes ja selle levik 19.04.04 / Suguhaigused

Külastaja küsib:

Tere,
mul on olnud juba paar aastat mure herpesega (huulel oleva).Kui ta tekib olen seda ravinud.Mul on küsimus ,et kui mul on herpes huulel ja ma suudlen oma abikaasaga ja tema teeb mulle suuseksi ja hiljem on meil vahekord ,kas siis on võimalik ,et see levib meie suguelunditele? Tahaksin igaks juhuks seda teada ,et tuleviku mõttes teadlik olla .
Ette tänades Oksana

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

On igati võimalik, et herpesinfektsioon nii suudlemisel kui ka oraalseksi ajal.