Mis sorti suguhaigusega on tegu? 11.11.14 / Suguhaigused

Külastaja küsib:

Kas oskate pildi järgi öelda, mis haigusega on tegu? Sarnased täpid ja laigud on mind jälitanud juba kuu või kaks ning tulevad iga järgneva hõõrdumisega tagasi, vahel hullemini ja vahel rahulikumalt (nagu praegu pildil). Vahel on lööve päris kõva ning äkki isegi eritab mingit vedelikku. Väga ebameeldiv. Enamus lööbest koguneb eesnaha alla/peale ning peenisepea äärtesse. Vahel sügeleb, vahel mitte, vahel tunnen nagu "kuuma" tunnet vms. Ise kahtlustasin alguses tavalist põletikku või siis äkki tupeseent, aga nüüd hakka või kartma genitaalherpest ja muid asju... Palun aidake!

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Kahjuks ei ole pilt Teie kirjaga kaasa tulnud, aga üksnes pildi alusel sugulisel teel leviva haiguse diagnoosi püstitamine oleks nagunii ebakorrektne. Kui kaitsmata vahekord hiljuti aset leidis ja kaebused tekkisid, tuleks kindlasti arsti juurde pöörduda ja vastavad proovid võtta. Selleks peate vastuvõtule ilmudes kindlasti olema vähemalt >2 tunni urineerimata.
Vahel võivad eesnahaalust põletikku põhjustada ka mikroobid, mis on leidnud vastavas piirkonnas sobiva elupaiga. Seni, kui Te ei ole veel vastuvõtule pääsenud, võib proovida traditsioonilist eesnahaaluse põletiku ravi: 7 päeva jooksul 2 korda päevas vastavat piirkonda pesta leebetoimelise seebiga ja määrida klotrimazoolkreemiga (saadaval käsimüügist). Aga analüüsid tuleb kindlasti ka ära teha.
Lugupidamisga,
Kristi Abram