Vistrikud suguelundil - kas suguhaigus? 17.05.12 / Suguhaigused

Külastaja küsib:

Kuskil 2 kuni 3 kuud tagasi tekkisid munanditele punnid. Nüüdseks on läinud peenisele. Meenutavad vistrikut. Neid on mitu tükki. Kui katsun, on valus. Pigistasin ühe katki ja sealt tuli valget löga. Olen mures.

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere! Punnide kirjeldust lugedes tundub, et tegemist võib olla nakkusliku molluskiga. Nakkuslik mollusk on viiruslik haigus, mis levib otsese nahakontakti kaudu. Noortel inimestel võib viirus sageli levida seksuaalse kontakti ajal, kuigi seda ei peeta otseselt sugulisel teel levivaks infektsiooniks. Kuna diagnoos momendil on siiski pigem oletuslik (sest ma pole ju Teie löövet näinud), soovitan pöörduda diagnoosi täpsustamiseks nahaarsti vastuvõtule.
Lugupidamisega,
Kristi Abram