Sügelus suguelundil 16.04.12 / Suguhaigused

Külastaja küsib:

Tere

Olen endale mingi jama külge pookinud, aga ei ole aega arsti juurde pöörduda olnud. Kas oskate öelda, mis asjaga võiks tegu olla ja kuidas ma peaks edasi tegutsema? Muud nagu midagi ei olegi, aga kunagi hakkas elundi piirkonnas sügelema, mingit valu vms ei ole, lihtsalt sügeleb. Sõbranna käis arstil, tehti testid, kõik ok, siis tükk aega ei olnud endal ka midagi ja arvasin, et ju siis oli mingi muu jama, kas närvid vms. Nüüd jälle sügeleb ja mitte vähe, isegi öösel vahel ärkad ülesse kratsimise peale :S Varsti on tükid taga, kui abi ei saa :) Nali naljaks, vaja ennast korda teha, kuidas kõige valutum ja kiirem, kuhu minna, mida teha?

Ette tänades,
J

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

V: Tere! Sügelemist suguelundil võivad põhjustada suguteede põletikud, mittenakkuslikud nahahaigused vastavas piirkonnas, hügieenireeglite rikkumine (harv või liiga sagedane pesemine; kanged pesuvahendid), allergia jms. Sügelemine võib olla ka psühhogeenne. Mulle jäi kirjast arusaamatuks, kas peale sügelemise on ka muid sümptome (nt. voolust suguteedest, nahamuutusi, lümfisõlmede suurenemist)? Kuna momendil on sügelemise põhjus ebaselge, ei saa anda ka head soovitust, kuidas end kiiresti „korda teha“. Soovitan kangetoimelisi pesuvahendeid vältida ning pöörduda nahaarsti poole, et kindlaks teha, kas tegemist nahaprobleemi või sugulisel teel leviva haigusega.