Purunenud kondoom 22.08.08 / Suguhaigused

Külastaja küsib:

Olin juhuvahekorras mitte just kõige paremate kommetega tydrukuga ning kondoom juhtus katki minema (ca 0,5 - 1 cm ots tuli ära/ülejäänud jäi peenise peale paika). Peale purunemist tõmbasin peenise välja, eemaldasin kondoomi ning käisin kiiresti seebiga pesemas.
Endal teadaolevalt haavandeid vms peenisel ei esine. Samas hiljem tüdrukult kuulsin, et tal on krooniline kandidoos ... muid suguhaiguseid sh HIV mitte. Südame rahustuseks lähen teen HIV ning süüfilise testid .. ilmselt ka kandidoosi oma. Siinkohal küsiksin enese rahustuseks, et kui kergesti HIV nakkab ning kui suur on tõenäosus taolisest vahekorrast saada HIV/kandidoos?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kandidood on naistel tupe mikroobide tasakaalu häire mida võivad esile kutsuda ka leebemad suguhaigused. Mehel väljendub see peenise pea sügeluse/ärritusena. Eriteste kandidoosi määramiseks kasutatakse harva.
HIV on sugulisel teel nakkuv haigus ja 100% kindlust selle saamise/mittesaamise kohta saab kinnitada vaid vastav test. Soovitan soojalt valida oma seksuaalpartnereid ja antud juhul kindlasti ära teha ka kõigi tüüpilisemate sugulisel teel levivate haiguste PCR testid.
Edu soovides
Margus Punab

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Suguhaigused

Suguhaigused.

Tere.Juhtus juhuslik seksuaalvahekord,kasutasime kondoomi,aga mõned päevad peale seda hakkasin kipitust tundma,ja nüüd enam rahu ei saa.Praeguseks ajaks on 2 nädalat möödas,aga ikka nagu kipitust tunda.Hakkan ...

Kristi Abram

Vastas dr Kristi Abram

Tere!
Kui kondoomi kasutamine oli korrektne ja Te kontrollisite pärast, et kondoom pole purunenud, siis ei tohiks suguhaigustesse nakatumine väga tõenäoline olla.
Kui Teil on kaebused, mida ...

Loe edasi

Genitaalherpes ja kondoom

Tere,

milline on tõenäosus, et nakatan oma partneri genitaalherpesesse ka siis, kui seksime kondoomiga ning minul hetkel sümptomeid ei ole?

Tänades,

Airi Põder

Vastas dr Airi Põder

Suhtelisel väike tõenäosus, et nakatate oma partneri genitalherpese sümptomitevabal perioodil ,olles vahekorras kondoomiga, aga:
- kuna genitaalherpesele on omane viiruse asümptomaatiline eritumine ...

Loe edasi

HIV viirus

Kas mul tuleks teha HIV test kui mul oli juhuslik vahekord välismaal (mustanahalisega) ja me kasutasime kondoomi,
ma ei tea partneri kohta, kas tal on viirus või mitte,
aga kui kindlalt kondoom ...

Airi Põder

Vastas dr Airi Põder

Igal juhul tuleks teha uuring HIV infektsiooni suhtes. Kondoom küll kaitseb sugulisel teel levivate infektsioonidesse nakatumise ees, aga kindlasti mitte 100%-liselt.Mis puudutab suudlemisse- siis kui ...

Loe edasi

Purunenud kondoom

Tere,

Olin 2 nädalat tagasi vahekorras inimesega, kellega tutvusin sama päeval. Juhtus aga selline lugu, et kondoom purunes. Kasutan ka rasestumisvastaseid tablette, seega rase kindlasti ...

Airi Põder

Vastas dr Airi Põder

Kuna enamik sugulisel teel levivaid infektsioone kulgeb asümptomaatiliselt , siis oleks mõtekas teha uuringud mitte ainult HIV viiruse esinemise suhtes vaid ka teiste vastava grupi haiguste määramiseks ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi