Papilloomviirusest 27.08.07 / Suguhaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Probleem järgnev. Peale seksimist avastasin ootamatult, et peenis on otsast veidi verine. Lähemalt uurimisel selgus, et peenise avas sees, limaskesta peale on kasvanud mingi moodustis, mis sarnaneb väga kondüloomiga. Tundus, et see moodustis oli seksides katki läinud ja sellest veri. Kuidas ravitakse limaskestal paiknevaid kondüloome ?
Lisaks avastasin, et suuõõnde, kurgumandli kõrvale või isegi selle peale on samuti mingi moodustis tekkinud. See on umbes väikese sõrme otsa suurune ja kipub juba veidi segama, s.t. ajab köhatama ja neelatama. Kas kondüloomid võivad ka suuõõnde tekkida ja kui, siis kuidas neid ravitakse? Sain aja arsti juurde 1 kuu pärast, kas see on piisav või oleks hädavajalik mingeid kiiremaid lahendusi otsida?

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Limaskestadel paiknete kondüloomide raviks on palju erinevaid võimalusi. Laisa laastus jagunevad ravi võimalused kahte: füüsikalised ravimeetodid (kondüloomide kirurgiline eemaldamine, laseriga eemaldamine, vedela lämmastikuga eemaldamine jne.) ja kemoterapeutilised ravimeetodid (on olemas vastav vedelik ning salv, mida kondüloomidelel aplitseerides need irduvad). Ravimeetodi valik sõltud kondüloomide asukohast, hulgast, kujust jne.Kondüloomid võivad asetseda ka suuõõnes- ravimeetodi valik sõltub jällegi ülalloetletud asjaoludest.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Suguhaigused

suguhaigus


Tere!
Mul on 3-kuune laps.Raseduse ajal tulid konduloomid.Tean et see on papilloomviirusest ja rasedude ajal ei ravita.Kontrollis viimati kaies ei ...

Airi Põder

Vastas dr Airi Põder

HPV infektsioon ei tohiks küll olla silmapõletiku põhjuseks Teie lapsel.
Küll aga võib urogenitaalne klamüdioos tüsistuda silmades esineva põletikulise protsessina.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi