Tripper? 31.05.07 / Suguhaigused

Külastaja küsib:

Tere! Olen tähelepannud viimase 2 nädala jooksul on väike valu urineerimisel ja mädaeritus kusitist. Ei oska arvata millest see tulla võis, kuna olen 7 kuud ühe ja sama partneriga ning selle aja jooksul pole kumbki meist partnerit vahetanud!? Netist uurides sain aru, et tegemist on ilmselt tripperiga ning sooviksin teada, kas peale Kliinkute on ka koduravi võimalik... kui jah siis milline (tablad,kreemid, jms)? Kas on oht et partner on ka haigestunud? Partnerilt pole aga samu sümptomeid ning tervisega tundub kõik korras olevat!
Kui kaua võib tripperi ravimine aega võtta ja mis sellega kaasneb?

Lugupidamisega

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Valulikkust urineerimisel ja mädaeritust ureetrast võivad põhjustada peale tripperi veel paljud teised haigused- nii sugulisel teel levivate infektsioonide hulka kuuluvad kui banaalsed põletikud. Et põhjusele pihta saada, tuleks teha uuringud. Ainult teades mis haigusega tegu on, saab määrata õige ravi.Samuti oleks äärmiselt suure tõenäosusega vaja ravida ka partnerit.
Kindlasti ei saa uretriiti ravida kreemidega.
Kui tegu on tõepoolest tripperiga, siis on võimalik ühepäevane ravikuur.