Teadmata haigus 05.03.07 / Suguhaigused

Külastaja küsib:

Kolme nädala möödudes peale kaitsmata vahekorda tekkisid tugevad peavalud, lihasvalud ja kõhulahtisus. Kuuendal nädalal peale võimalikku nakatumist segin HIV testi- tulemus negatiivne. Peale seda tegin suguhaiguste arsti juures kontrolli suguhaigustele (klamydia, ureoplasma, mükoplasma jne)- tulemused negatiivsed. Peale 2-kuud võimalikku nakatumist tekkisid parempoolse munandi paistetus, valud alakõhus ja tugev silmade põletik. Suguhaiguste arst teostas veel korra klamüüdia testi- negatiivne. Kolme kuu möödudes külastasin Nakkuskeskust kus tehti salmonella, stepokok, HIV, süüfilis testid- negatiivne. Valud alakõhus ja munandites muutusid väljakannatamatuks ning pördusin traumapunkti- vere analüüsid põletikku ei näidanud! Nüüd neljandal kuul tegin meestearsti juures testid põletiku suhtes ning eelnevalt ka ultraheli...põletiku ei ole ning ultraheli veenva patoloogiata. Samuti korduv HIV test oli negatiivne. Siiani esineb kõhulahtisus, kohati liigeste valulikust, valud kubeme kohal. Palavikku pole siiani olnud. Kas võib olla tegemist siiani mõne nakkushaigusega? Kelle poole nüüd abisaamiseks pöörduda, kui siiani kõik on öelnud et diagnoosi ei oska panna!

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

1.Soovitaksin pöörduda infektsionist vastuvõtule, kes saaks teha põhjalikr uuringud kõhulahtisuse pühjuste välja selgitamiseks.
2. Samuti soovitaksin teha uuringud Reiteri sündroomi suhtes kuivõrd nii liigeskaebused kui kaebused silmade poole viitavad selle sünrdoomi esinemise võimaluikkusele.