suuseks 22.12.06 / Suguhaigused

Külastaja küsib:

Tere! Kui ohtlik on teha naisele suuseksi kellel on HIV ja kui suur on risk minul sellesse nakatuda. Kas on teada selliseid juhuseid, et ainult sellest on nakatutud.

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Loomulikult on oht nakatumiseks. Piisab HIV positiivse inimese vere sattumisest Teie verre. Pole välistatud põletikulise protsessi esinemine Teie partneri kurgus, millega võivad kaasneda villid, haavandid ja mis muudavad HIV viiruse ülekande võimalikuks.