nakatumine klamüdioosi 17.12.06 / Suguhaigused

Külastaja küsib:

Abikaasal avastati klamüdioos. Saame mõlemad praegu ravi. Nakatumise põhjustest rääkimine oli loomulikult väga piinarikas. Lõpuks tunnistas mees, et tal oli juhuslik vahekord. Kas on võimalik nakatuda oraalse vahekorra kaudu? Kui tema tegi nakatunud naisele suuseksi? Või pidi neil ikkagi olema ka vaginaalne vahekord? Piinlik on seda küsida, kuid abielu on tõsises ohus ja ma tahaksin teada. Kui see juhtus, oli meie laps 1,5-kuune. Ma toidan rinnaga. Kas on võimalik imiku nakkus rinnapiima kaudu?

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Teoreetiliselt on klamüdioosist tingitud infektsiooni esinemine kurgus võimalik. Teaduslikku kirjandust nakkuse ülekandumise osas kurgust genitaalidele pole juhtunud lugema. Ilmselt puuduvad ka vastavad uuringud, mis seda ülekandemehhanismi kinnitakisid.
Nakkus rinnapiima kaudu pole võimalik.