herpes 06.10.06 / Suguhaigused

Külastaja küsib:

Tere. Küsin nõu oma herpese suhtes. Mul on ühe testiga genitaalherpes diagnoositud, teine test oli negatiivne, veres on vaid HSV1 antikehad. Probleem on selles, et üsna pidevalt on nahk ärritunud suguelunditel. Ville ega nähtavaid haavandeid pole, ka arst on seda kontrollinud. Ärritus algas esimesest ägenemisest, kui ka herpes diagnoositi. Kuigi süptomid on tagasihoidlikud, kestavad nad pea pidevalt. Kas olen ka siis partnerile ohtlik, kui ta kondoomi kasutab? Olen naisterahvas. Ka speaksin siiski tabletti kuuri tegema? Mu oma arst ei taha ravimeid kirjutada, kuna tema meelest pole probleem piisavalt suur. Muidu üritan tervislikult elada ja süüa, teen sporti ning võtan vitamiine. Ometigi on see olukord kestnud pikalt, nii 1,5 aastat vähemalt. Tänan vastuse eest.

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Mis testiga Teil genitaalherpes diagnoositi? Kui tegu oli molekulaarse uuringuga ja kui see oli positiivne, siis on Teil suure tõenäosusega igal juhul genitaalherpes. Genitaalherpesele ongi omane et haiguskoldest võetud analüüs muutub positiivseks ainult haiguse ägenemise ajal. Haiguse taandarengu faasis on haiguskoldest võetud uuring negatiivne - mis ei tähendga et genitaalherpest pole
.