mis viga mul... 04.08.06 / Suguhaigused

Külastaja küsib:

Mure niisugune. olen 23 aastane meesterahvas ja mu suguelund on punnetäis, nagu valged on.Valu ja midagi ei sügele lihtsalt suguelundi ots on neid punne täis.
Kas oskate aidata mis see olla võiks ja kuhu ma täpsemalt pöörduma peaksin.
Kuidas muidu meesterahvastele suguhaiguste kontrolli tehakse.
Ette tänades ja vastust oodates...

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Võimatu ilma haiguskollet nägemata diagnoosida!
Tegemist võib olla HPV viiruse poolt tingitud teravate kondüloomidega ja nende diagnoosimiseks piisab välisvaatlusest.
Enamikku teisi sugulisel teel levivaid infektsioone saab aga diagnoosida analüüsidega ureetrast võetud materjalist. Analüüse võetakse väikese vatitampoonioga ja need saadetakse uuringuteks vastavatesse laboratooriumitesse.
Süüfilise, HIV infektsiooni ja B-hepatiidi diagnoosimiseks on vajalik vereproovi andmine.