herpes 17.07.06 / Suguhaigused

Külastaja küsib:

küsimus selline: mu mehel on olnud nii huule- kui genitaalherpes ja tahaksin teada, kui suur on genitaalherpese nakatumise tõenäosus mulle, kui mul ei ole kunagi esinenud ütegi herpest (näiteks huuleherpes ei nakatu mulle suudlemisel isegi siis kui vastaspoolel on huultel villid; ning sõbrannaga sama huulepulka kasutades ka mitte, kuigi temal on huuleherpes väga tihti) Niiet kui huuleherpes mulle ei nakatu, kas siis on võimalus et genitaalherpes ka ei nakatu?

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Nakatumine herpesviirusest tingitud infektsioonidesse sõltub väga paljudest asjaoludest, milledest organismi immuunsüsteemi tugevus on väga tähtsal kohal. On küllaltki palju juhtumeid kus nakkuse levikuks on piisanud ainult ühest vahekorrast genitaalherpesesse nakatunuga. Samas on paare, kus üks partneritest põeb genitaalherpest ja teine pole nakatunud, kusjuures kaitsmata vahekorras on oldud aastatid. Samuti ei saa mitte kunagi välistada - ilma vastavaid uuringuid tegemata -võimalust, et nakatumine on siiski toimunud (on olemas antikehad veres), aga nakkus pole endast veel kliiniliselt märku andnud.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Suguhaigused

suguhaiguste levimine oraalseksi teel

millised suguhaigused levivad oraalseksi harrastades?

Airi Põder

Vastas dr Airi Põder

Kõige sagedamini levivad oraalseksiga gonorröa, herpes ja süüfilis.

Loe edasi

Kas herpes või mingi alergia?

Olen mees ja riistal eesnaha all on mingid pisikesed just nagu rakukesed. Palju ja väiksed. Huule herpes on olemas ja olen suht alergiline ning kipun ka lihtsalt hauduma hakkama. Hügieeniga on kõik korras. ...

Airi Põder

Vastas dr Airi Põder

Soovitaksin pöörduda naha-ja suguhaiguste arsti poole, kuna Teie poolt kirjeldatu võib viidata ka mõne nahahaiguse olemasolule.

Loe edasi

herpes

kuidas herpes levib?

Airi Põder

Vastas dr Airi Põder

Herpes levib otsesel kokkupuutel herpeetilisest infektsioonist tingitud haiguskoldega:
-villidega genitaalidel,
-külmavillidega huultel,
-piirkondadega, kus toimub kokkupuute ajal ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi