suguhaiguste testist keeldumine 18.04.06 / Suguhaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Käisin günekoloogi vastuvõtul ja soovisin kontrollida ennast suguhaiguste suhtes. Kui selgus, et otsest põhjust kahtlusteks, et ma võiks olla nakatunud mõnda suguhaigusesse ei ole, siis keelduti väga napisõnaliselt teste tegemast ja nii muuseas öeldi, et sellisteks tegevusteks on mõeldud 'suguhaiguste dispanser.' Ilma sümptomite olemasoluta nemad kalleid teste ei tee ja neil on omad seadused. Kui patsient oleks rase, siis nad kindlasti kontrolliks teda ka suguhaiguste suhtes. Siit minu küsimus, et kas günekoloogid tegelevad ainult rasedate patsientide ja antibeebipillide väljakirjutamisega? Kas teada saamaks, et ma ei ole nakatunud ühtegi suguhaigusesse pean ma tõesti minema kuhugi dispanserisse või ootama, et ma jään rasedaks? Kas günekoloogil on õigus keelduda tegemast suguhaiguste teste?

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Kui Te soovite lahendust ja vastust konkreetsele situatsioonile, siis peaksite otse vastavasse raviasutisse järelepärmise tegema. Üldises günekolooge puudutavates küsimustes peaksite kommentaari saamiseks pöörduma ikkagi günekoloogide endi poole.