Klamüüdia ja veredoonorlus 10.03.05 / Suguhaigused

Külastaja küsib:

Tervist,

Olen lugenud, et klamüüdiat ei kontrollita doonorite verest kuna see on ebatäpne/võimatu. Kas inimene kes on endal klamüüdia väljaravinud võiks nüüd edasised mõtted seoses veredoonorlusega maha matta sest see pole lihtsalt eetiline?

Lugupidamisega,
murelik noormees.

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Urogenitaalne klamüdioos ei nakka vere kaudu ja klamüdioosi põdemine pole mitte mingil juhul vastunäidustuseks doonoriks olemisele.