herpes, ekseem? 26.11.04 / Suguhaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 50.a. Aasta tagasi läksin naistearsti juurde, oli kibe tunne välissuguelunditel, voolust ei olnud. Tehti kõik analüüsid, kõik oli ok, arst ütles, et on mingi kerge põletik. Kui see põletik oli kestnud 1,5 kuud , läksin eraarsti juurde. Arst ütles, et mul herpes juba taandumas ja nii oligi. Ma mõtlesin, et huule herpes, mis mul on eluaeg olnud kolis allapoole.Nüüd sel sügisel tuli uuesti hakkasin kohe zovirac-ga määrima, läksin arsti juurde, ta kinnitas et on herpes. Nüüd on see jälle kestnud 1,5 kuud, kirjandusest olen lugenud, et kuni 10 päeva, olen määrinud salvidega, söönud valtrex-t. Kas ta tõesti kestab nii kaua? Piltilt ta meenutab ekseemi, mis mul vahel harva väja lööb, alguses väiksed punnid ja pärast punetab ja võtab kohutavalt kaua aega enne kui paraneb, tavaliselt ainult fluzinariga.Kas on võimalik, et mul on hoopis ekseem välissuguelunditel? Kas seal üldse esineb seda?

Suur tänu info eest!

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Ilma haiguskollet nägemata pole võimalik mitte ühtegi nahahaigust diagnoosida.
Suguelunditel esinev lööve võib olla põhjustatud nii genitaalherpesest, ekseemist, kontaktdermatiidist ja veel väga suurest hulgast erinevatest põhjustest.
On võimalik ka herpeetilise ekseemi esinemine.