Papilloom viirus 29.09.04 / Suguhaigused

Külastaja küsib:

Tere,
paar aastat tagasi tekkisid mulle välissuguelundite piirkonda kondüloomid, ei ravinud neid, kadusid iseenesest ära. Hiljuti tegin kõikide suguhaiguste analüüsid, sh papilloomviiruse kohta, mis osutus negatiivseks (kõige täpsema meetodiga, Tartu labor).

Papilloom viirus pidavat ju elu lõpuni verre jääma, kas on mõeldav, et mu immuunsussüsteem on viirusest võitu saanud ja et seega võib olla, et mul p. viirust kindlasti ei ole või labor eksis?

Suur tänu.

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Papilloomviirus võib, aga ei pruugi jääda organismi elu lõpuni. Kui inimese immuunsüsteem on tugev, siis on võimalik et organismi kaitsevõime saab viirusest jagu.