võimalik suguhaigus 20.09.04 / Suguhaigused

Külastaja küsib:

Minu elukaaslane oli kaitsmata vahekorras (ei tea millal, aga kooselu ajal). Mul on olnud pidevalt tuppepõletikud, mis ka korduvalt välja ravitud. Kuna nüüd sain teada elukaaslase kõrvalt panemisest, sooviksin teada, kas tuppepõletikud võivad olla suguhaiguse põhjustatud? Millise?
Lähen arsti juurde, kuid sooviksin ennem infot. Kas regulaarsel naistearsti kontrollis ka kontrollitakse suguhaigusi või tehakse seda vaid patsiendi soovil? Kas haigekassa maksab need kinni või tuleb ise maksta?

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Tupepõletikud võivad aga ei pruugi olla seotud sugulisel teel levivate infektsioonidega. Tupepõletikke on erinevaid ja ka nende etioloogia on erinev.
Kui Te soovite et Teid uuritakse mõne sugulisel teel leviva haiguse suhtes, peaksite sellest tingimata arstile teadma andma. Kui raviasutusel kuhu Te pöördute on haigekassaga leping ja piisavalt raha uuringute tegemiseks, siis maksab uuringute eest haigekassa ja patseint midagi peale visiiditasu maksma ei pea.