nakatumine süüfilisse 27.08.04 / Suguhaigused

Külastaja küsib:

Tuli meie töökollektiivi üks uus naisterahvas. Paar päeva hiljem teadsid paljud ei tea kustkohast, et naine põeb süüfilist. Näol ja kaelal on tal ka peenike punane lööve. Tahaks teada, kas on võimalik nakatumine süüfilisse mittesugulisel teel, s.o. kasutades ühist tööruumi, tualetti, kohvitassi või kasvõi teretades?

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Süüfilisse nakatuimione saab toimuda ainult sugulisle teel,muud variandid arvesse ei tule.