eesnaha haavandid 20.08.04 / Suguhaigused

Külastaja küsib:

ma pole ammu (pool aastat) olnud suguühtes, kuid viimasel kuul on tekkinud eesnahale haavandid. eriti ei usu et see saab olla suguhaigus, sest viimase suhte ajal kasutasin koguaeg kondoomi. kuna mul hetkel pole haigekassa kaarti siis kas on olemas mingit ravimit, mida saab apteegist osta ilma retseptita? või on mingit muud lahendust pakkuda?

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Haavandite teke suguelundil võib olla tingitud erinevatest põhjustest. Seega pole võimalik soovitada mingit universalset vahendit mis raviks kõiki suguelundil esinevaid haavandunud protsesse. Üheks haavandite tekke põhjukseks suguelunditel võib olla süüfilis. Kui patsient pole kindlustatud ja tal puuduvad rahalised vahendid uuringute tegemiseks süüfilise suhtes, siis on võimalik arve nende uuringute eest saata linnaarstile. Seega - pöörduge veneroloogi vastuvõtule.