kandidoos 11.08.04 / Suguhaigused

Külastaja küsib:

tere! mis on kandidoosi tunnused ja kuidas seda ravida 15 a. tüdrukul , ilma et peaks minema günekoloogi vastuvõtule? kas kandidoos võib esineda ka ilma sügeluseta, kuid kui valgevoolus on rohke ja ebameeldiva lõhnaga,valkjas kiht tupe seintel?

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Urogenitaalne kandidoos võib esineda ka ilma sügeluseta. Rohke ja ebameeldiva lõhnaga voolus tupest viitab suure tõenäosusega Teil esinevale bakteriaalsele vaginoosile. Nii vaginaalse kandidoosi kui bakteriaalse vaginoosi ravimiseks mõeldud rohtude saamiseks on vajalik retsepti olemasolu.
Kui Te ei soovi pöörduda günekoloogi vastuvõtule, siis võite nende muredega konsulteerida ka kas naha- ja suguhaiguste arsti või perearstiga.