klamüüdia testimine 11.08.04 / Suguhaigused

Külastaja küsib:

Olen 12. n rase. Teine rasedus. Nüüd diagnoositi klamüdioos. Esimese raseduse ajal ja ka varasemal 5 aastal, mil ma stabiilselt naistearsti külastanud olen ning püsipartneriga suguelu elanud olen, pole klamüüdiat diagnoositud. Seetõttu kindluse mõttes lasin Tallinna Diagnostikakeskuses kontrollanalüüsi teha. Sealne vastus oli negatiivne. Nüüd küsimus - millist testi vastust usaldama pean? Olen lugenud, et ainus tõeliselt usaldusväärne test on nn. PCR meetod ja seda tehakse ainult Tartus. Kas Diagnostikakeskuses tehtud testi ma ei saagi lugeda kuigi usaldusväärseks? Kas on võimalik, et olen klamüüdiat põdenud juba kõik need 5 aastat, ka esimese raseduse ajal ja see jäi lihtsalt avastamata? Kas sel juhul on kuidagi mõjutatud ka mu esimene laps (st nakatunud näiteks perinataalselt, nagu arstid ütlevad)?

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Tallinna Diagnostikakeskuses tehtud analüüsid on igati usaldusväärsed. Probleem võib olla nn."vale-negatiivses" vastuses. On täiesti võimalik, et negatiivne vastus pole mitte alati negatiivne, kuna haigustekitajate leidmine võib olla mõnikord vägagi komplitseeritud. Kui Teil leiti ühes analüüsis klamüdioos, siis tuleks igal juhul ravi teha (koos partnerga).

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Suguhaigused

Suguhaigused.

Tere.Juhtus juhuslik seksuaalvahekord,kasutasime kondoomi,aga mõned päevad peale seda hakkasin kipitust tundma,ja nüüd enam rahu ei saa.Praeguseks ajaks on 2 nädalat möödas,aga ikka nagu kipitust tunda.Hakkan ...

Kristi Abram

Vastas dr Kristi Abram

Tere!
Kui kondoomi kasutamine oli korrektne ja Te kontrollisite pärast, et kondoom pole purunenud, siis ei tohiks suguhaigustesse nakatumine väga tõenäoline olla.
Kui Teil on kaebused, mida ...

Loe edasi

klamüüdia testimine

Kas klamüüdia testimiseks on olemas ka mingeid kiirmeetodeid. Kas neid tehakse ka Eestis ja kui kiiresti saab vastuse?

Airi Põder

Vastas dr Airi Põder

Urogenitaalse klamüdioosi testimiseks on kõige parem ja täpsem molekulaarne meetod, kus vastus saadakse laborist sinna analüüsi kohale jõudmise järgmisel päeval. On olemas ka nn. kiirmeetodid, kus vastus ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi