tupeseen 19.06.04 / Suguhaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Mul on mure-olen koos elanud kindla inimesega viis aastat,nüüd on meie teed lahku läinud ja olen oma ellu leidnud uue inimese.
Oleme väga armunud,inimene on hea ja hoolitsev ja meil on väga hea koos olla,kuigi on üks probleem,mis mind vaevab...
Peale seda ,kui olin temaga vahekorras,hakkasid kipitus valud,alguses arvasin,et olen külma saanud ja et mul on põiepõletik.Arsti juures aga sain teada, et mul on tupeseen,kirjutati ka rohud ja nüüd ravin ennast! Muret teeb aga see,et kas on võimalik,et sain selle temalt ja mida edasi teha,kas kasutama peaks edaspidi koguaeg kondoomi?

Tänan vastuse eest !!!

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Tupeseen võib ja tavalislelt ka tekib naise organismis väga paljudel erinevatel põhjustel ja ei pruugi üldse mitte olla seotud sugulisle teel saadud infektsiooniga.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Suguhaigused

Tupeseen

Tere,

millal tekivad esimesed esimesed reaalsed tupeseene sümptomid? Arvates vahekorrast võimaliku nakatajaga...

terv.

L.

Airi Põder

Vastas dr Airi Põder

Sümptomite tekkimise aeg võimalikust nakkusest alates on kandidoosi puhul väga varieeruv. Kaegused võivad tekkida ka juba järgmisle päeval.

Loe edasi

Seen

Tere,
peale antibiootikumiravi tekkis mul tupeseen. Jõudsin sel ajal olla ka kaitsmata vahekorras, sest vaevusi polnud. Paar päeva pärast vahekorda oli aga mul naistearsti juurde aeg varasemast ajast ...

Airi Põder

Vastas dr Airi Põder

Vaginaalne kandidiaas võib aga ei pruugi edasi kanuda meespartneile. Meestel avaldub kandidoos kõige sagedamini punetusega suguelundil, millega kaasneb kihelustunne.

Loe edasi

tupeseen

Mure järgmine! Mul on tupeseen, aga partneril ei ole mingeid märke sellest.Käisin oma korduva murega ka arsti juures ja arst kirjutas nii mulle kui ka partnerile välja diflukani kapslid.Partner võttis ...

Airi Põder

Vastas dr Airi Põder

Võimatu vastata, kuna ka kindlalt esineva vaginaalkandidoosi puhul ei pruugi nakkust partnerile vahekorra ajal alati toimuda.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi