punetus 01.06.04 / Suguhaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Olen 19.aastane neiu ja kasutan Logesti pille. Minu mureks on see, et mul on väikeste häbememokkade sisepool (tupeesik vist öeldakse) punetav ja katsudes on veidi valulik. Mingit suurenenud voolust, sügelust, haavandeid ega ebameeldivat lõhna pole. Käisin noorte nõustamiskeskuses kus arst peale läbivaatust ei oskandki öelda millega võiks olla tegemist. Veebruari lõpus käisin läbivaatusel tupeseene kaebusega, raviks sain Canifug tupeküünlad ja kreemi, mis aitasid. Tehti ka proove, need olid kõik korras, seega suguhaigusi mul ei ole. Pole ka partnerit vahetand. Pesen spetsiaalse intiimpesu geeliga. Arst soovitas mul 5-6 päeva määrida selle sama Canifug kreemiga ja teha kummeli istevanne ja kui probleem ei kao, tagasi tulla. Nüüd olen määrind selle kreemiga, kuid muutusi paremuse poole pole. Tuleb tagasi minna arsti vastuvõtule. Äkki oskaksite Teie mulle mingit nõu anda, millega võiks määrida või mis võiks olla mu probleemi põhjuseks.
Suur tänu vastuse eest!
Kaie

Edu töös ja ilusat suvekuu algust!

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Teie probleemi põhjus/põhjused tuleneb ikka Teil esinevast haigusest.
Teie kirjast ei nähtu missuguse haigusega tegu on, kuna kirjutate, et arst ei osanudki öelda millega tegemist võiks olla. Seega on minul võimatu oletada millest see põhjustatud on. Eelkõige oleks vajalik täpne diagnoos.