ohatise nakkusohtlikus... 19.05.04 / Suguhaigused

Külastaja küsib:

tere...
kuda selle ohatise ja herpesega siis ikkagi on... kas huuleohatis nakkab ainult sel perioodil, kui ta huulel on, või võib nakatada ka mitteaktiivses faasis? kui ta on koguaeg nakkusohtlik, kas siis nagu suusexi ei saagi teha? :( et võib siis genitaalidele yle kolida... ja ongi tegu genitaalherpesega, ning oled kogu elux suguhaige? et kui suur selline risk siis ikkagi on?

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

HSV viirusele on omane asümptomaatiline eritumine, mistõttu viiruse aktivisiseerumise ajal olete nakkusohtlik. Toimub siis HSV viiruse eritumine genitaalide või suu limaskestadel.

Nakkuse ülekandumise riski ulatus ongi otseselt seotud viiruse asümptomaatilise eritumise sagedusega mida kahjuks pole aga praktilises meditsiinis võimalik mõõta.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Suguhaigused

kondüloomid

Tere! Tahaksin teada, kas lesbisuhtes, kus ühel partneritest on teravad kondüloomid, on suur oht nakatuda ka teisel partneril suuseksi kaudu, kui seda praktiseeritakse ainult haiguse mitteaktiivses faasis ...

Airi Põder

Vastas dr Airi Põder

Nakkusoht nii HPV infektsiooni (teravad kondüloomid) kui HSV infektsiooni (genitaalherpes) puhul pole välistatud ka siis kui vastav haigus esineb mitte-aktiivses faasis. Pole olemas uuringuid mis võrdleksid ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi