Herpeetiline viirus 14.05.04 / Suguhaigused

Külastaja küsib:

Juba kuskil kuu aega on keel tagant poolt valge ja keelel /ees osas/on selline tunne nagu oleks kuumaga kõrvetatud. Samuti on suulael esihammaste juures ärritav tunne. Valus ei ole.Vahetevahel kaob selline ärritavus ära.Eriti kui olen söönud. Huuled kuivavad.Vahete vahel oleks nagu kurk ka valus,aga see möödub koheselt.Huultel ega keelel mingeid ville pole. Palavikku pole. Kuskil aprilli algul põdesin kergelt kõhugrippi. Kas võb tegemist olla herpeetilise löövega või äkki mingi muu haigusega?Kui herpeetiline lööve,siis kuidas oleks võimalik seda ravida?Missuguse arsti vastuvõtule võiks minna ?
Ette tänades
Toomas.

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Tegu võib olle herpeetilise lööbega, mida saab aga kindlalt öelda pärast vastavate analüüside tegemist. Oleks soovitav pöörduda naha-ja suguhaiguste arsti vastuvõtule.