tupeseen 01.05.04 / Suguhaigused

Külastaja küsib:

Mure järgmine! Mul on tupeseen, aga partneril ei ole mingeid märke sellest.Käisin oma korduva murega ka arsti juures ja arst kirjutas nii mulle kui ka partnerile välja diflukani kapslid.Partner võttis oma kapsli ära, aga mina ei olnud veel võtnud kui juhtus nii et olime vahekorras ilma kaitse vahenditeta.
Kui suur on võimalus, et ta jälle nakatus?Ja kas ta peab siis jälle võtma diflukani või piisab salviga määrimisest?

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Võimatu vastata, kuna ka kindlalt esineva vaginaalkandidoosi puhul ei pruugi nakkust partnerile vahekorra ajal alati toimuda.