Kas herpes või mitte? 16.03.04 / Suguhaigused

Külastaja küsib:

kas on võimalik ka selline variant, et tunnusd on nagu herpesele iseloomulikud vms kuid on hoopis mõni muu haigus???
sooviksin veel seda teada, et kui mul on herpes kui kaugele see haigus minna võib, et kas seda on võimalik hoida kontrolli all, niiet on ainult õned valged villikesed või levib laiemalt???

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Erinevate haiguste kliiniline leid võib olla üsna varieeruv ja ülsegi mitte tüüpiline. Seetõttu on herpeetilise lööbe täpseks diagnoosimiseks igal juhul vaja võtta vastavad uuringud haiguskoldest.
Kui teil on tõepoolest genitaalherpes, siis on võimalik seda haigust kontrolli all hoida - selleks on mitmeid erinevaid võimalusi.